Rukavice 100 % Brisker

Tyto rukavice byly vyrobeny pro boj s nepříznivým počasím. Lehce izolační vrchní Soft-shell vrstva vytváří bariéru proti nízkým teplotám. Perforovaná dvouvrstvá dlaň - zvyšuje pohodlí a chrání před tvorbou puchýřů. 

Rukavice Blisker 100%


Vlhkost odvádí mikrovlákno Interior a zároveň poskytuje dokonalou tepelnou izolaci.

Integrované Tech thread - vlákna díky kterým můžete ovládat své telefony či mp3 přehrávače.

Rukavice Blisker 100%

Rukavice Blisker 100%


Silikonové proužky zvyšují přilnavost ve vlhkých podmínkách. Opravdu jsem se těšil na tento opěvovaný výrobek firmy 100%. Osobně jsem se rukavicím vyhýbal díky ceně, kdy jsem zkoušel různé zimní windstoper rukavice na kolo, které byly o něco levnější. Bohužel většina nevydržela tu námahu – pády, tvrdé gripy, propaly od výfuku, bláto a štěrk.

Rukavice testováné Brisker

Pak se mi náhodně podařilo koupit za bezkonkurenční cenu, zimní rukavice KTM a odjezdit celou zimu, takže budu srovnávat s tímto modelem.

PŘEDEK RUKAVIC ZADEK RUKAVIC

První test proběhl při teplotě -2 stupně Celsia.

Při delším přejezdu byl cítit lehce chlad, stejně jako u KTM. V terénu, kde ruce rozehřejete x krát za minutu stlačením páčky spojky nebo brzdy, bylo už příjemné teplo a začal fungovat odvod „horkých par“ z rukou, takže se ruce tolik nepotily.

Rukavice jsou na ruce příjemné, nikde nestahují, mají dobrý úchop (jezdím rally pěnové gripy) a po pádu do bláta jsou stále ve stavu použitelnosti a drží se v nich řídítka dobře.

Další test proběhl za teploty +2 stupně Celsia a lehkého deště se sněhem.

Pocity na rukou stále stejné, akorát rukavice začínají rychle vlhnout a přestávají držet svůj tvar. To mě celkem zarazilo, že jsem měl za chvíli pocit, jako když si oblečete staré ponožky o 2 čísla větší. Na další jízdu v podobném počasí jsem si vzal opět rukavice KTM a tam jsem zjistil ten rozdíl. Rukavice, i když promočeny, stále drží na ruce dobře tvar, díky materiálu na dlaních se dobře drží gripy i v blátě a sněhu. Tam byl rozdíl markantní.

Na rukavicích 100% je zatím natestováno pár mth, uvidíme, jak se budou dále chovat, zatím malé srovnání formou kladů a záporů:

příjemný materiál
horní odvětrání
silikonové proužky na prstech
design
zapínání, to má KTM lépe řešeno formou zúžení, které dobře drží kolem zápěstí, u 100% vidím i problém v tom, že mě to zapínání škrábalo na ruce a i zatékalo přes řemínek do rukavic
po namočení nebyl jistý úchop na dlaních, u KTM lépe řešeno formou šití na dlaních
při sušení jsem byl vděčný za poutka, které mají rukavice KTM, kdy je možno pověsit a sušit, u 100% to bylo nutné řešit odepnutím a zapnutí kolem sušáku (ale to je relativně maličkost)

16 mth v terénu a na trati

→ Takže 16 mth najeto v rukavicích, ve skrze zimních podmínkách

→ Všechno teploty od -5 do +5 stupňů Celsia

→ Občas sníh s deštěm a nebo sněhová bouře

→ Pár pádů (bez zranění), pár nárazů řídítky do stromu, tahání motorky z různých situací (blátivý a kamenitý výjezd)

→ Prostě, takový ten zimní režim každého enduráka

→ Vyzkoušel jsem i ovládání mobilu v rukavicích a vše fungovalo bez nějakých problémů

→ Takto níže vypadají rukavice po 16 mth a jednom vyprání

→ Jen klasické oděrky, žádné prasklé švy nebo trhliny

→ Zapínání suchým zipem stále funguje, i když mi nevyhovuje a i manipulace s ním není dobrá, když máte mokré rukavice nebo od bláta

→ Trochu mě štvou dlaně, které se natáhly a při úchopu je cítím v gripech, jako zhrnuté.

→ Pokud jsou rukavice mokré, tak je to znát nejvíce

→ Zadní strana rukavic stále v perfektním stavu, průduchy fungují a odvádějí teplo a páry z rukou a jsou i velice příjemné na ruce

→ Ovládání mobilu v rukavicích, i mokrých, je funkční a zatím na prstech drží i speciální vrstva vlákna, která je tam k tomuto účelu


Takže shrnutí, aktuálně po 16 mth, za mne asi takhle :)

systém odvětrání
ovládání mobilu, i v mokrých rukavicích
stále drží suché zipy, potisk, vlákna na prstech, švy
systém zapínání rukavic – teče přes něj voda při dešti do rukavic a občas škrábou na zápěstí
po namočení nedrží rukavice tvar a natahují se hlavně dlaně
myslím, že rukavice do nepohody, by měly mít delší manžety, ať se dají dobře schovat pod rukáv bundy nebo dresu a aby nedocházelo, při stékání vody z rukávu, zatékání do rukavic
v teplotách pod 0 stupňů, při přejezdech zima, takže pro dlouhé přesuny nevhodné, na hard enduro nebo ostřejší CC to ještě šlo…

Rukavice jsem stále porovnával s modelem od KTM a na jízdu si bral oboje, aby bylo možno porovnat ve stejných podmínkách.

Co se týče pocitu chladu nebo tepla, tak oboje rukavice fungují stejně, přitom KTM je z jiného materiálu nemá odvětrání.

Velký rozdíl jsem zaznamenal při dešti nebo sněhu, kdy je rukavice nasáklá, tady jednoznačně vedla KTM, která na ruce stále držela tvar a HLAVNĚ!!! Dlaň, i když byla od bláta nebo sněhu, držela tvar a měla 100% grip s řídítky. Přikláním to k tomu, že rukavice KTM mají tu dlaň s jiného materiálu.

Co hodnotím pozitivně, ve prospěch rukavic KTM, je i systém zapínání, kdy je tady jen pružná (oranžová manžeta) která obepíná zápěstí a nedostává se přes ní voda nebo sníh.

V této chvíli je test přerušen, protože je venku jaro a stávající teploty nad 10 stupňů, už nejsou ideální pro tento typ rukavic. Pokračování pravděpodobně na podzimní části sezóny, popřípadě při jiné aktivitě, kde bude nižší aktivita (horská cyklistka – ski alpy).